Elta-Ada

Elta-Ada’nın markalaşma hikayesi 2004 yılında, henüz firma küçük bir girişimken, Gökçeada’daki zeytinliklerinden elde ettikleri nefis organik zeytinyağları için şişe etiketi çalışmalarıyla başladı. Yüksek kaliteli-organik ürünlerin niteliğine uygun, özgün illüstrasyonlardan oluşan etiket çalışmaları ve devamındaki diğer çalışmalarla Elta-Ada markasının gelişiminde önemli katkılarımız oldu. Elta-Ada’nın ülkemizde başlattığı bu öncü girişim, özellikle “Türkiye’nin ilk organik süt ürünleri üreticisi” olması bizim de bu sektörde öncü çalışmalar yapmamızı sağladı. Elta-Ada’yla çalışmaya başladığımız dönemden itibaren marketlerin gıda reyonları, bizim de katkılarımızla yerini daha özenle tasarlanmış ambalajlara ve çeşitliliğe bıraktı. Firmanın zeytinyağı ile başlayan serüveni büyüyerek, günümüzde 7 büyükşehirde ve Dubai’de satılan, tonlarca günlük üretim yapan bir markaya dönüştü.
Elta-Ada için, markanın ürünlerini elde ettiği eşsiz Gökçeada’yı temsil eden bir simgeye ve görsel dile ihtiyaç vardı. Bunun için markaya özgün gravür tarzında illüstrasyonlar ve ikonlar yarattık. Bu illüstrasyonlar ve ikonlar markanın ürünleri gibi organik bir görsel kimliği olmasını sağladı. Bu özgün görsel kimlik sayesinde ürünlerin raf görünürlüğü arttı ve ürün farklılığı öne çıkarıldı.
Elta-Ada için anlaşılır ve kolay erişilebilir bir web sitesi çok önemliydi. Siteyi ziyaret eden tüketici ya da perakendecilerin firmanın genel yapısı ve satış noktaları gibi temel bilgilere kolayca erişmesi özellikle de mobil cihazlarda bütün sitenin eksiksiz ve anlaşılır çalışması temel hedefimiz oldu.
Elta-Ada için markanın çevre grafiklerini de tasarladık. Araç giydirme ve çanta tasarımlarıyla markanın görünürlüğüne yararlı çalışmalar yürüttük.