İş Bankası Kumbara

Geçmişten geleceğe

İş Bankası’nın tarihi çocuk dergisi Kumbara, 2010 yılında yeniden yaşam buldu. Basılarak üretilen derginin, zamana uygun olarak dijital platformlarda da yer alması gerekiyordu. Okul çağındaki çocuklar için referans bilgilerle, sıkılmadan vakit geçirebilecekleri bir portal olacak kumbaradergisi.com için ilgi çekici interaktif içerik ve öğretici bir tasarım dili gerekliydi. Ayrıca, sık aralıklarla yeni içerikler eklenecek bu ölçüde bir portal için iyi bir altyapıya da ihtiyaç vardı.

Zor olan kısım, kumbaradergisi.com portalının çocukların ilgisini çekecek bir tasarım dilinde hazırlanmasıydı. Bu zorluğu her bir içeriği kendi iç dinamiklerine uygun şekilde ele alarak ve genel site görsel yapısından kopmadan tasarlayarak aştık. Sayfa tasarımlarındaki önceliğimiz, içeriklerin anlaşılır olması ve interaktif öğelerin işlevselliğiydi.

kumbaradergisi.com

Kumbara Dergisi web sitesi bütün platformlarda mükemmel çalışacak ve görüntülenecek şekilde tasarlandı. Konuların hem ilgi çekici-görsel olarak zengin içerikli olması hem de sitenin optimize çalışması sağlandı.

İş Bankası Kumbara Dergisi için akılda kalıcı, markanın geçmişine de çağrışımlar yaptıracak bir logo gerekliydi. Kumbara Dergisi logosunun yanısıra site içerisindeki videolar için de Kumbara TV logosu tasarladık.

İş Bankası Kumbara için özel bir ikon seti de tasarladık. Bu ikonlar sitede hem içeriklerde hem de yönlendirmelerde özgün ve anlaşılır bir dil yaratılmasına yardımcı oldu.
Kumbara Dergisi websitesi, içinde pek çok interaktif öğeyle birlikte yapımı İnova tarafından gerçekleştirilmiş videolar da barındırıyor. Kurgularının tamamı ve çekimlerinin büyük bir bölümü İnova tarafından yapılan videolar zamanla “Kumbara TV”yi oluşturdu.